ویدیو کنفرانس چیست و اهمیت آن – جلسه اول

ویدئو کنفرانس چیست و اهمیت آن – جلسه اول

تکنولوژی ویدئو کنفرانس این امکان را به شما می دهد که بواسطه برخورداری از ترمینال های سخت افزاری یا نرم افزاری و با کمک یک بستر مخابراتی مناسب (شبکه های رایج ارتباطی)، ارتباط زنده صوتی وتصویری بین دو یا چند مکان مختلف را بصورت همزمان برقرار نمایید. بطوریکه گویی افراد در یک اتاق و دور یک میز نشسته و با یک دیگر گفت و گو می کنند. به اشتراک گذاشتن اسناد، فایل های کامپیوتری، نمودار ها، ویدئو های تجاری یا هر فایل تصویری، از دیگر امکانات این تکنولوژی ارتباطی می باشد.

سناریو پایه ارتباط ویدیو کنفرانسالمان های اصلی در ارتباطات ویدیو کنفرانس :

  • شرکت کنندگان در جلسات ویدیو کنفرانس در مکان های جغرافیایی متفاوتی هستند
  • از شبکه های ارتباطی خصوصی و یا عمومی نظیر اینترنت،اینترانت و یا بستر های رادیویی استفاده می شود.
  • کیفیت صدا و تصویر در آن حرف اول را می زند..

چرا باید از ویدئو کنفرانس استفاده نمود ؟

همانطور که می دانید برای ترتیب دادن و یا شرکت در یک جلسه، باید در یک سالن یا اتاق کنفرانس بصورت فیزیکی حضور یابید، حال اگر از نظر جغرافیایی فاصله زیادی بین افراد یا مکان برگزاری جلسات باشد این نکته تبدیل به معضل خواهد گردید. اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش بهنای باند خطوط انتقال اطلاعات، راه حل دیگری برای برگذاری جلسات فراهم شده است. ویدیو کنفرانس یکی از راه حل های موجود است که در سال های اخیر، با توجه به افزایش قیمت سوخت در سطح جهانی، هزینه های فزاینده سفرها، مورد توجه مدیران شرکت ها قرار گرفته است. در گذشته به علت هزینه بالای خطوط پرسرعت برای انتقال اطلاعات دسترسی به ویدیوکنفرانس برای بسیاری شرکت ها ممکن نبود و به همین دلیل اهمیت زیادی به آن داده نمی شد، اما با گذشت زمان، فناوری فشرده کردن صدا و تصویر و همچنین دسترسی به اینترنت پرسرعت رشد چشمگیری داشته، به طوری که هزینه های استفاده از ویدیوکنفرانس کاهش یافته و توجه دست اندرکاران به استفاده از این تکنولوژی بیشتر شده است.

طرفداران ویدئو کنفرانس معتقدند که تنها مزیت آن، کاهش هزینه های سفر یا رفت و آمد کارکنان نیست، بلکه از طریق این فناوری ارتباط موثر میسر می شود. این نوع از ارتباطات تماس با شرکا، تأمین کنندگان، شعبات و پرسنل را در سراسر جهان موثرتر و بیشتر از گذشته ممکن می سازد. طبیعتاً در صورت نبود این نوع از ارتباط، تناوب تماس ها به علت مشکلات سفر کمتر می شود. یک مزیت دیگر، امکان تماس با افرادی است که تا به حال از طریق سفر کردن نیز قابل دسترس نبودند.

اهمیت نکته اخیر به خصوص در بازاریابی و جذب مشتریان جدید نمایان تر می شود. علاوه بر همه اینها، یک مزیت دیگر استفاده از این فناوری، امکان کار کردن افراد از داخل خانه می باشد که از طرفی منجر به رسیدگی بیشتر کارکنان به امور شخصی و خانوادگی می شود و از طرف دیگر نیاز به دفاتر کار را کمتر می کند.

چرا ویدیو کنفرانسمزایای اصلی ویدئو کنفرانس به طور کلی :

  1. کاهش هزینه های عملیاتی
  2. افزایش سرعت برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس
  3. راحتر کردن به اشتراک گذاری مدارک و مستندات
  4. افزایش بهره وری کسب و کار و همچنین افزایش قدرت تصمیم گیری آنی

کاربرد های ویدئو کنفرانس :

آموزش، سازمان های دولتی، بانک ها و موسسات مالی،پزشکی، مدیریت منابع انسانی، فناوری اطلاعات، قضایی، تولید کنندگان، بازاریابی، رسانه ها و سرگرمی، نفت، گاز و انرژی، بازرگانی، مشاوره دهندگان، تحقیق و توسعه، فروش

کاربرد های ویدیو کنفرانس

شبکه و زیر ساخت

بستر های مخابراتی ویدیو کنفرانس

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم