VoIP چیست و کدام یک از نیاز های مارا برطرف میکند؟

 

اگر نمی‌دانید VoIP چیست، به تکنولوژی فکر کنید که به راحتی از لپتاپ، موبایل، یا از طریق اینترنت در هر مکان و زمانی به تماس ها پاسخ بدهید و همچنین می‌توانید از شماره شرکت با مشتری تماس بگیرید. و این یکی از ده ها قابلیت ویپ است! ارتباطات آسان داخلی و خارجی سنگ بنای عملیات روزانه هر کسب و کار است. سیستم‌های تلفن قدیمی سیگنال‌های صوتی را با استفاده از خطوط تلفن آنالوگ انتقال می دهند، بنابراین برای برقراری و دریافت تماس‌ها نیاز به کابل های زوج سیم دارندبر خلاف آن، ویپ (VOIP) یک سیستم تلفنی است که صدا را از طریق بستر شبکه یا IP منتقل می کند و به عبارت ساده، این یک فناوری اثبات شده است که به افراد امکان می دهد از طریق اتصال به اینترنت تماس تلفنی برقرار کنند. شما برای راه اندازی زیرساخت ویپ به یک مرکز تماس نیاز دارید که به کمک آن تماس های خود را مدیریت کنید. و در قدم بعد شما نیاز اتصال دستگاه های متعدد به مرکز تماس خود نیاز دارید تا بتوانید یک تماس تلفنی تحت شبکه ویپ را تجربه کنید.

VoIP چگونه کار میکند ؟

، مخفف Voice over Internet Protocol است که گاهی اوقات به عنوان تلفن IP نیز نامیده می شود. از طریق  پروتکل SIP  صدا را به سیگنال های دیجیتال تبدیل می کند و با استفاده از پروتکلی می تواند بسته های صوتی ایجاد شده را توسط اینترنت منتقل کند. سیستم VoIP میتواند از طریق اینترنت بدون محدودیت جغرافیایی به تمامی شعبات شما متصل شود. نه تنها می تواند تمام شاخه های پراکنده را به طور یکپارچه متصل نگه دارد بلکه هزینه های تماس های بین اداری را نیز کاهش می دهد.

 انواع سیستم های تلفنی

سیستم های تلفنی به دو دسته ی نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم میشوند. سیستم های نرم افزاری به صورت اپن سورس هستند اما به دلیل اینکه اکثر برنامه های افزودنی باید به صورت کد ارائه می شوند،اجرای آن  ملزم به صرف هزینه و زمان زیادی است و در صورت بروز خطا باید به کنسول مراجعه و با دیباگ کردن کدها مشکل را رفع کرد. از طرف دیگر نیازمند تجهیزات مکمل دیگر نیز هستند. درمقابل سیستم های سخت افزاری وجود دارند که علاوه بر پنل تحت وب با کاربری اسان، امکانات زیادی برای شخصی سازی نیز ارائه می کنند . برخی از تولید کنندگان این سخت افزار ها مانند کمپانی یستار نیاز مشتریان به تجهیزات جانبی مانند گیتوی و سوییچ ( در ادامه به معرفی ان می پردازیم) را رفع نموده و این امکانات با انتخاب مشتری برروی سیستم ویپ سخت افزاری نصب میگردد.

نگاهی به گوشه ای از محصولات Yealink و Yeastar

شرکت پیرامون ارتباط ارائه دهنده تمامی خدمات راه اندازی مرکز تماس و زیر ساخت های آن است. چرا که پیرامون ارتباط با اراِئه تمامی محصولات از طریق شرکت اصلی به عنوان نماینده رسمی یستار و یالینک به صورت مستقیم با گارانتی اصلی شرکت تولید کننده در اختیار شما قرار میگیرد.

هنگامی که شما بخواهید از امکانات مرکز تماس خود استفاده کنید به دو صورت میتوانید از آن استفاده کنید. یا این کاربری به صورت نرم افزاری است یا به کمک تلفن هایی با پروتکل سیپ صورت میگیرد. کاربری نرم افزاری به این صورت است که اپلیکیشن Linkus را روی سیستم یا گوشی موبایل خود نصب کرده و به کمک آن به مرکز تماس متصل میشوید. اگر شما کاربری فیزیکی را انتخاب کنید و بخواهید تماس های خود را به واسطه تلفن برقرار کنید گزینه های متنوعی دارید. تلفن های یالینک در چهار دسته کارشناسی، اوپراتوری، مدیریتی و بیسیم تقسیم بندی میشوند که شما میتوانید با توجه به کاربری خودتان تلفن مورد نظر خود را انتخاب کنید یا در صورتی که به راهنمایی نیاز دارید میتوانید از مشاورین پیرامون ارتباط کمک بگیرید.

 

برای اطلاعات بیشتر در رابطه مراکز تماس میتوانید با کارشناسان پیرامون ارتباط تماس بگیرید

پس از مطالعه مطالب بالا در خصوص مراکز تماس و تلفن ها ممکن است سوالاتی در این رابطه برایتان پیش آمده باشد. کارشناسان پیرامون ارتباط اینجا هستند تا شما را راهنمایی کنند

نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره رایگان