حالات مختلف تصاویر ویدیو کنفرانس

خصوصیات سیستم های ویدیو کنفرانس – جلسه ششم

در جلسه قبل درباره الگوریتم های همگاه کردن صدا و تصویر در سیستم های ویدیو کنفرانس و همچنین خصوصیات میکروفون ها صحبت شد تا با شناختی کامل نسبت به تجهیزات صوتی و میکروفن ها، جلسه با کیفیت و بدور از دغدغه داشته باشید.حال در این جلسه به خصوصیات و مشخصاتی که سیستم های ویدئو کنفرانس از آن پیروی می کنند می پردازیم.

 ارسال 2 کاناله تصویر ( Dual-Stream ) :

سیستم های ویدئو کنفرانس که از این قابلیت پشتیبانی می کنند قادر هستند به صورت آنی دو کانال تصویر را برای آن سوی خط ارسال کنند، به طوریکه هم صدا و تصویر شرکت کنندگان در جلسه ارسال می شود و هم تصویر لپ تاپ برای نمایش صفجه نمایش لپ تاپ و یا دیگر دستگاه های همراه.

اشتراک گذاری صفحه نمایش لپ تاپ ( Content Sharing ) :

به قابلیت به اشتراک گذاری محتوا از طریق سیستم های ویدئو کنفرانس گفته میشود.
H323 Content Sharing : H.239
SIP Content Sharing : BFCP

قابلیت اتصال دو نمایشگر همزمان ( Dual Display ) :

برخی از کدک های ویدئو کنفرانس از قابلیت اتصال دو نمایشگر به صورت همزمان بشتیبانی می کنند که این قابلیت در برخی از برند ها به صورت آپشنال بوده و باید برای نمایشگر دوم هزینه پرداخت شود و در برخی برند های دیگر هر دو درگاه نمایشگر از ابتدا فعال می باشد. این قابلیت به شما این امکان را می دهد که در یک نمایشگر تصویر شرکت کنندگان سمت مقابل و در نمایشگر دیگر تصویر صفحه نمایش دستگاه به اشتراک گذاشته شده به نمایش در آید.

سیستم های ویدیو کنفرانس و اتصال دو نمایشگر

2 خروجی تصویر و 2 ورودی تصویر : 

بسته به مدل و برند سازنده ترمینال ویدئو کنفرانس قابلیت های متفاوتی را ارائه می کنند. یکی از این ورودی ها برای اتصال تصویر کامپیوتر یا لپ تاپ و دیگر برای اتصال دوربین کاربرد دارد.

همانطور که در بالا گفته شد ، در کدک های ویدئو کنفرانسی که از قابلیت اتصال 2 نمایشگر بهره می برند ، شما میتوانید دو نمایشگر ال ای دی یا هر نمایشگر دیگری را به آن متصل کنید.سیستم های ویدیو کنفرانس و پرت های ورودی و خروجی

چیدمان نمایش تصاویر ( Layout ) :

بسته به نوع ارتباطت ویدئویی خود شما قادر هستیدچیدمان های را مثل تماس های ویدئویی ، نمایش داده ها و آمار ها و … استفاده کنید به طور مثال : تصاویر برابر  ، نمایش کامل صفحه ، تقسیم به 2 یا چند قسمت و….

حالت های مختلف dual Display

Related Posts

ارسال دیدگاه

Your email address will not be published. Required fields are marked *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم