در این مقاله قصد داریم تولید کننده گان اصلی راهکار های ارتباطات ویدئویی یا به برندهای  ویدئو کنفرانس اشاره کنیم. شرکت های که هرکدام با بهرهمندی از فناوری های خاص خود و یا خریدن شرکت های کوچکتر در این سالها، تبدیل به غول های برزگ صنعت ویدئو کنفرانس شده اند . در دنیای دیجیتال به خصوص در زمینه ویدئو کنفرانس بازیکنان اصلی یا به عبارت دیگر کمپانی های قدرتمند در این عرصه بیشتر از تعداد انگشتان دستانتان نیستند در این جلسه نگاهی اجمالی به این موضوع می اندازیم .

Yealink ( یالینک )

  • کمپانی Yealink فناوری آسانی را به بازار عرضه کرده است که به شرکت ها و سازمان ها این امکان را می دهد تا از مزایا و امکانات ویدئوکنفرانس های حرفه ای بهره ببرند. فناوری جدید یالینک ترکیبی است از سادگی، ورای فناوری پیشرفته بکارفته در آن، و در عین حال مقرون به صرفه برای انتخابی راحت بدون آنکه از خط قرمر های بودجه بندی خود عبور کنید. راهکار های جامع ویدئو کنفرانس یالینک چه در حوزه زیرساخت ارتباطی وچه در ترمینال ها، قادراند بالاترین کیفیت (Full HD) را در کمترین پهنای باند ممکن ارائه دهند. زیرساخت های ابری و همچنین قابل راه اندازی در سازمان ها به شما این امکان را می دهد تا با کلیه شرکا و همکاران خود در هر جا و در هر زمانی که باشند با هر دستگاهی در ارتباط باشید.
Cisco (سیسکو)
  • سیسکو در سال ۲۰۰۹ ،Tandberg را با قیمت ۳.۴ B$ خریداری کرد

Polycom (پلی کام )

  • پلی کام در سال ۱۹۹۸ ViaVideo را خریداری کرد
  • در سال ۲۰۰۳ مالک قبلی ViaVideo موفق به ایجاد LifeSize شد
  • در سال ۲۰۰۹ ، Logitech اقدام به خریداری LifeSize با مبلغ ۴۰.۵ M$ کرد
  • در سال ۲۰۱۱ پلی کام موفق به خرید ویدئو کنفرانس همه جانبه HP Halo شد

Radvision ( رداویژن )

  • در سال ۲۰۱۲ Radvision توسط Avaya به قیمت ۱۰M$ خریداری شد
  • Vidyo Boss یکی از محصولات Radvision است

زمینه های فعالیت کمپانی های قدرتمند ویدئو کنفرانس

سخت افزار های VCS Polycom, Cisco, Lifesize, Radvision, Aver, ClearOne, Yealink
نرم افزار های VCS Pexip , Acano,
سرویس های ابری VCS Lifesize, BlueJeans, Vidtel, Zoom
سرویس بر بستر اینترنت WebEx, Yealink YMS

اکو سیستم کنفرانس ویدئویی

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردم سیستم های ویدئو کنفرانس قادراند با دیگر تجهیزات در سالن های کنفرانس و اتاق جلسات به صورت یکپارچه همگام شده و کار کنند.شما می توانید برای نمایش تصویر ویدئو کنفرانس از نمایشگر های خانگی و صنعتی و همچنین دیتا پروژکتور (ویدئوپروژکتور ) استفاده نمائید.همچنین می توانید کدک های ویدئو کنفرانس را به سیستم های صوتی سالن متصل و از آن استفاده نمائید.

اطلاعات بیشتر درباره ویدئو کنفرانس

در صورتی که تمایل دارید بیشتر درباره ساز و کار سیستم های ویدئو کنفرانس بدانید میتواید از طریق این لینک اطلاعات بیشتری درباره سیستم های ویدئو کنفرانس بدست آورید. چنان چه اگر سوالی داشتید مشاورین ما منتظر تماس های شما هستند.