۵ مزیت استفاده از دوربینهای PTZ در جلسات ویدئو کنفرانس

مقالات

بر کسی پنهان نیست که استفاده از ویدئو کنفرانس و جلسات از راه دور بسیار فراگیرتر از گذشته شده است. […]

۱۴۰۱٫۱۲٫۰۲

بر کسی پنهان نیست که استفاده از ویدئو کنفرانس و جلسات از راه دور بسیار فراگیرتر از گذشته شده است. بی نیازی از جابجایی و سفرهای مداوم یکی از دلایلی بود که باعث همه گیر شدن این تکنولوژی گردید اما امروز باید یک گام به جلوتر برداریم و در کنار این سهولت، جذابیت های تصویری و کاربری راحت را هم وارد جلسات ویدئو کنفرانس کنیم.
قانع کردن افراد و جلب موافقت آنها با ایده هایتان در جلسات ویدئو کنفرانس با توجه به فاصله جغرافیایی، بسیار مشکل تر از جلسات حضوری است، با این حال وقتی یک دوربین کنفرانس حرفه ای و یک سیستم صوتی مناسب داریم باید از پتانسیل آنها در اثر گذاری بیشتر در جلسات استفاده کنیم. در ادامه ۴ مزیت دوربین های کنفرانس PTZ را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

۱- وبکم ها و دوربین های PTZ تصویر شفاف تری ارائه میدهند:

با توجه به ابعاد این مدل دوربینها معمولا در آنها از لنز و CCD بزرگتری استفاده می شود و امکان زوم اپتیکال برای تمرکز بر چهره افراد وجود دارد در حالیکه در دوربینهای ثابت شما از چنین امکانی بهره مند نیستید.

۲- کار با دوربین کنفرانس PTZ بسیار آسان است:

میتوان با استفاده از نرم افزارهای کنترلی یا جوی استیک به راحتی این دوربین ها را در جهات مختلف چرخاند و بر روی چهره افراد زوم کرد، کاربری این دوربین ها نیاز به هیچ تخصص و آموزش خاصی ندارد و هر کاربر با حداقل آشنایی با علوم رایانه میتواند از آنها به خوبی بهره برداری نماید.

۳- دوربین های PTZ قابل حمل هستند:

سومین دلیل برای برتری وبکم ها و دوربین های PTZ این است که این دوربینها معمولا قابل جابجایی هستند و براحی میتوان از آنها بر روی میز کنفرانس، بر روی سقف و دیوار و حتی بر روی سه پایه فیلمبرداری استفاده کرد. حتی با تغییر دکوراسیون و چیدمان سالن کنفرانس، میتوان هر سناریو یا هر زاویه دیدی که مناسب تر بود را برای دوربین انتخاب نمود و به راحتی آن را با چیدمان جدید تطبیق داد.

۴- دوربین های PTZ مقرون به صرفه و اقتصادی هستند:

چهارمین و آخرین دلیل برای انتخاب وبکم های حرفه ای PTZ قیمت مناسب و صرفه اقتصادی در خرید آنهاست. با توجه به چرخش افقی تقریبا کامل (معمولا بین ۳۳۰ تا ۳۶۰ درجه)، حرکت عمودی و بزرگنمایی مناسب ( معمولا بین ۴ تا ۲۰ برابر) ، یکدستگاه از این نوع دوربین میتواند تمام حاضرین در یک جلسه کنفرانس را پوشش دهد و ما را از خرید دوربین های متعدد بی نیاز سازد. همچنین قابلیت کار با انواع سیستمهای صوتی و نرم افزارهای مختلف ویدئو کنفرانس باعث می گردد که نیاز ما در بسیاری از اوقات فقط با یک دوربین مرتفع گردد.

بطور کلی یک دوربین کنفرانس PTZ یک مکمل بسیار ضروری و چه بسا از الزامات بهره برداری از هر سالن کنفرانس و هر جلسه ویئو کنفرانس است. با استفاده از این دوربینها بهترین کیفیت تصویر را برای طرف مقابل ارسال خواهید کرد و بیشترین اثرگذاری را بر روی آنها خواهید داشت. بنابراین اگر هنوز دوبین ندارید یا احساس میکنید دوربین مناسبی انتخاب نکرده اید برای جلسه بعدی خود به فکر تهیه یک دوربین کنفرانس PTZ باشید.

نظرات کاربران

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “۵ مزیت استفاده از دوربینهای PTZ در جلسات ویدئو کنفرانس”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به مشاوره دارید؟

شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره رایگان